Doğal Kayrak Taşı

Doğal Kayrak Taşı İstanbul Beykoz çavuşbaşı’nda Doğaltaş madencilik te toptan ve perakende satışımız mevcuttur Doğaltaş madencilik. doğal taşta bir adres.

 Doğal Kayrak taşı metamorfik taş grubuna dâhil Tortul bir taş türüdür. Birleşimindeki Silt taşı, çamur taşı ve volkan kalıntıları metamorfik etkileşim sonucu daha da sertleşerek; Arduvaz, Damtaşı, Flagstone, Tilestone olarak da bilinen Kayrak taşını oluşturur.

Türkiye’de en çok Muğla Bodrum, Kütahya ve Denizli bölgesinde çıkartılan kayrak taşının renkleri siyah, kahverengi veya çoğunlukla gridir, görünümü ise fosil şeklindedir. Bu renkleri, içinde bulunan maden, tuz ve oksitlerden alır. Örneğin siyah Kayrak Taşı içerisinde organik kalıntılar içermektedir, kırmızı Kayrak taşı ise rengini demir oksitten alır. Ancak Kuzey Galler Bölgesinden gelen kayrak taşlarının mor, yeşil veya mavi olması, içerisindeki klorit mineralinden kaynaklanmaktadır.

Düşük maliyetli ve dayanıklı olan Arduvaz (Kayrak) Taşı kaydırmaz özelliği nedeni ile ıslak zeminlerde tercih edilen doğal taş türlerinden biridir. Eski çağlardan bu yana yapılarda sıkça tercih edilen Flagstone (Kayrak) ısı farklılıklarından etkilenmez. Bu özelliğinin yanında ısı yalıtımı sağlamasından dolayı da doğal bir yalıtım malzemesi olarak kabul edilmektedir. Peyzaj ve iç dekorasyonda en çok kullanılan doğal taştır.

Kayrak taşı döşeme malzemesi olarak satılır. Doğaltaş madencilik İstanbul Beykoz çavuşbaşı’nda her türlü doğal taşı temin edebileceğiniz doğru bir adres.

Aynı zamanda 30’a yakın tecrübeli personelimizle uygulama hizmetide vermekteyiz

Kayrak taşı döşeme
Yer döşeme sarı Kayrak taşı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir