Denizli Kayrak Taş Ocağı

Taş Ustası tarafından tarihinde yayınlandı

Denizli Kayrak Taş Ocağı

   (Denizli kayrak Taş Ocağı)       Günümüzde yapı teknolojilerinde yaşanan gelişmelere ve keşfedilen yeni yapı malzemelerine rağmen Kayrak Taşı, halen revaçta olup yapılara doğal güzellikler katmaya devam etmektedir.

Kayrak Taşı’nın yapılarda kullanılması, taşın ocaktan çıkarılıp işlenmesinden, yapının özelliğine göre uygulama tekniklerinin belirlenmesine ve mimari bir bütünlük içinde sunulmasına kadar, ciddi bir uzmanlık ve bilgi birikimi gerektirmektedir.

  Kayrak Taşları Doğanın milyonlarca yıl içinde saklı tutarak eski çağlarda ve günümüzde yapıların inşaasında ve dış kaplanmasında kullanılmaktadır. Kayrak Taşları ile yapılan bir duvar asırlarca hiç bozulmadan.

   (Denizli Kayrak Taşı Son dönemin en çok tercih edilen taşlarından kayrak taşları, dekorasyon işlemlerinde kullanılıyor. Kayrak taşları maden ocaklarında çıkarıldıktan sonra uygulama için kırılma ve.

  şekillendirme işlemlerine geçilir. El işçiliğiyle hazırlanan kayrak taşları, belirli çalışmaların ardından dekorasyona hazır hale getirilir.

Kayrak taşlarından iç ve dış duvar kaplamalarında, park – bahçe çalışmalarında, şömine, barbekü ve çatı işlerinde yararlanılıyor. Kayrak taşlarının en önemli özelliklerinden biri de ısı yalıtımı konusunda başarılı olması kabul ediliyor. Kayrak taşları, oda sıcaklığını muhafaza etmesi, ortamı yazın serin kışın sıcak tutması nedeniyle yalıtım işlerinde de sıkça kullanılıyor.

Kayrak taşı Denizli Bekilli bölgesinde bulunan Kayrak Taş ocağımızda her türlü Kayrak taşı üretimi yapılmaktadır Denizli Kayrak taşı 2 santim ile 4 santim arası kaplama malzemesi 4 santim ile 6 santim arası döşeme malzemesi 6 santim ile 15 santim arası Yamaha taş duvar malzemesi olarak üretilmektedir.

Kayrak taşı ocağımızda yurtdışına ihracı yapılmaktadır aynı zamanda iç piyasada ülkemizin dört bir tarafına gönderilmektedir. Birçok projede yürüme yollarında, bahçe duvarları kaplamalarında, duvar üstü küpeşte lerde iç mekan ve dış mekan sert zemin olmak üzere birçok projede kullanılmaktadır.

Denizli Kayrak taşı ebatlı v kesimli Kayrak olarak da atölyelerde ebatlamaktadır. Bu ebatlama işleminden sonra satışa sunulur. Kayrak taşı ebatlı Kayrak taşı olarak duvarlara kaplanır.

İç mekan ve dış mekan birçok yerde kullanıma müsaittir ebatlı Kayrak taş Kayrak taşı doğallık ve estetik sağlar.

Denizli Kayrak Taş Ocağı

Denizli Kayrak Taş Ocağı


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir