Denizli Kayrak Taş Ocağı

Taş Ustası tarafından tarihinde yayınlandı

(Denizli Kayrak Taş Ocağı)

  (Denizli Kayrak Taş  madenciliği konusunda oldukça zengin olan Denizli İlinden çıkarılarak işlenen yüksek kaliteli kayrak taşıdır. Denizli kayrağı pek çok mimar, iç mimar, peyzaj mimarı tarafından gerek bina cephe kaplamalarında, gerekse havuz, bahçe gibi dış mekanlarda kullanılmaktadır. İç mekan kullanımı da oldukça yaygındır.

Kayrakların çoğu gri renktedir ve açıktan koyu griye kadar bir ton sürekliliğinde değişir. Ayrıca yeşil, kırmızı, siyah, mor ve kahverengi tonlarında da görülür. Kayrağın rengini genellikle kayada bulunan demir ve organik malzemeninBugün doğal taşlar, teknolojinin sunduğu imkanlarla, yapı ve dekorasyon malzemesi olarak kullanılıyor. Hayatın her alanında, yapay olandan

uzaklaşıldığı ve doğayla dönüşün yaşandığı günümüzde, milyonlarca yılda oluşan doğal taşların özgün güzelliği yaşam alanlarımıza taşınıyor.

Denizli Kayrak Taş Ocağı  dayanıklı oluşum olan kuvars şist formunda olduğundan ve sert yapısından dolayı kenarlarına şekil verilirken yapılan darbeler sonucunda boydan çatlayıp kırılmalar oluşmaz. Ayrıca taşlarımızın kalınlıkları stabildir. Kendi içerisinde bir ucu ile diğer ucu neredeyse her zaman aynı kalınlıktadır. Bu da işçilikte kolaylık, harç zaiyatını önleme ve zamandan tasarruf sağlamaktadır. Ebat olarak ortalamanın üstünde taşlar çıkmaktadır, çok küçük kayrak taşlarını satmamaktayız. Diagonal ölçüsü ortalama olarak 20-60 cm arasında olup A4 kağıt boyutlarında diyebiliriz. İsteğe göre kesimlik daha büyük ebatlı taşlar, metrelik masalık taşlarımız bulunmaktadır.

ÜRETİM

Denizli Kayrak Taş Ocağı maden ocağında paletler üzerine istiflediğimiz kayrak taşlarını şeritler ile korumaya alarak klipsliyoruz. Her paleti ocaktaki palet kantarımızda tartarak, üzerindeki şeritlere ayrı ayrı tonajlarını yazdıktan sonra TIR’lara forklift ile yükleyip istediğiniz konuma gönderiyoruz. Fiyatlarımız ton bazlıdır. Kayrak taşı ton fiyatı ve daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Kayrak iç-dış duvar kaplamalarında, park bahçe düzenlemesinde, yollarda, şömine ve barbekü gibi bölümlerde sıkça kullanılmaktadır. Kaymama özelliğinden dolayı dış mekan yaya yollarında ve ıslak zeminlerde tercih edilmektedir. Mevsim koşullarından, sıcak soğuk farklarından etkilenmeyen dayanıklı bir taştır. Yazın serin, kışın sıcak tutar ve ısı izolasyonu yapar. Sağlamlığını, özelliğini ve rengini çok uzun yıllar herhangi bir bakım gerektirmeden korur. Bir ton duvar kaplama taşı ortalama 16-18m², zemin kaplama taşı 10-12m² yer kaplamaktadır.

Denizli Kayrak Taş Ocağı


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir